O nás

Jsme parta sportovních nadšenců – amatérů, které spojuje společný zájem o sport s hlavním zaměřením na běžecké lyžování. Během roku spolu trávíme čas na společných trénincích a soustředěních, přes zimu pak objíždíme závody po celém světě. 

A jak to vše vzniklo? Již dlouhé roky objíždíme dálkové běhy po celém světě, zvláště pak závody Ski tour, Ski Classics a Worldlopett. Vzhledem k tomu, že se této aktivitě věnuje řada Čechů, zrodila se myšlenka tvorby týmu. Týmu se zkušeným vedením, společnou organizací a takového, se kterým bychom se společně posouvali před konkurenci. V roce 2008 jsme tým začali budovat a postupně se nám dařilo získávat nové lyžaře i sponzory. Tím se z nás stala lyžařská rodina určená pro všechny milovníky bílé stopy – od nezkušených začátečníků přes hobíky až po vrcholové sportovce. 

V minulých letech za nás jezdili laufaři jako Stanislav Řezáč nebo Kateřina Smutná, díky kterým jsme se drželi na vysokých příčkách bežkařských závodů (například 5. místo v seriálu Visma Ski Classics). Udržet v týmu takové závodníky je ale finančně náročné, proto jsme se vydali cestou nízkonákladového týmu. Ten dává šanci mladým závodníkům, ze kterých vyrůstají světoví laufaři jako třeba Jiří Pliska.

Cíle týmu

Snažíme se vytvořit jedinečnou formu sportovního soužití napříč většinou sportovních odvětví, s hlavním zaměřením na běžecké lyžování. Za cíl jsme si dali vytvořit tréninkovou skupinu, která se bude připravovat jak sama (pod vedením trenéra), tak společně při týmových trénincích a v průběhu soustředění. Cílem je udržet vysokou úroveň týmu a především zachovat stejně dobrou partu, jako máme doposud.

Aktivity týmu

Máme za sebou řadu úspěšných sezon a naši závodníci za podpory perfektního servisu a organizace podávají obdivuhodné výkony na světových sériích. Mezi činnosti týmu patří i pořádání závodů seriálu BoBotriple a Skiroll Classics. V posledních letech se nám podařilo vytvořit i dětskou sekci MINI, díky které si vychováváme nadějné mladé laufaře. V rámci týmu také pravidelně pořádáme vlastní teamovou soutěž, ve které rozhodují nejen sportovní úspěchy, ale i odborné znalosti, přístup k tréninku a celkový přínos týmu. Na konci roku vše vyhodnocujeme a nejlepší členové jsou odměněni dárky od sponzorů.

Díky našim hlavním sponzorům – eD system (distributor IT) a Silvini (výrobce profesionálního sportovního oblečení) můžeme závodit v jednotném oblečení a nechat si vyrábět lyže na míru. 


Výhody členství v týmu

Všichni naši členové mají stejné podmínky i výhody. Členství v týmu je zcela dobrovolné, stejně tak jako členské příspěvky.

  • Závody: zajištění startovních čísel, kvalitní příprava lyží, servis v podobě občerstvování
  • Osobní plány: psaní tréninkových plánů osobním trenérem, sestavení osobního jídelníčku a poradenství v oblasti sportovní výživy
  • Čerpání masáží u naší teamové masérky
  • Lyže: výroba lyží na míru s doporučením výběru, možnost zkoušení závodních testových lyží všech značek, kurzy správné přípravy lyží a údržby
  • Konzultace: jeden den v týdnu možné konzultace (rady, startovní čísla apod.)
  • Jednotné oblečení (kombinéza pro nováčky zdarma, kalhoty, bunda, čepice, cyklodres a další)
  • Sponzorské dary (sportovní a potravinové doplňky)
  • Společné aktivity: Společná soustředění a speciální sportovní kempy, společné cesty na závody, Společné akce po celý rok
  • Slevy: slevy na námi pořádané akce + slevy na nákupy zboží, sportovních i potravinových doplňků