eD system Silvini team představuje své složení pro Ski Classics 2022/23

0
432

Již 10. a 11. prosince začne nová sezona Ski Classics v Rakousku v oblasti Bad Gastein prvními velkými závody. V sobotu bude na pořadu týmová časovka a v neděli hromadný závod na 35 km. Týden na to se bude závodit v Itálii na La Venostě, pak nás čekají 14 dní po Vánocích závody opět v Itálii v okolí Toblachu, kde se pojede jeden dlouhý závod a druhý den horská výzva v podobě stoupání na Pratto Piazza, týden na to cestujeme do Švýcarska na La Diagonelu a další týden se vracíme do Itálie na Marcialongu. Po 14 dnech volna nás pak čeká domácí Jizerská 50, po dalších 14 dnech začne velké severské turné dvojzávodem ve Švédsku na Grönklitu, za 14 dní na to vrchol sezony Vasaloppet, dalších 14 dní na to Birkebeinerrenet v Norsku a za dalších 14 pak velké finále v podobě těžkého dvojzávodu v Norsku v okolí Bardufosu. Celkem nás tedy čeká 14 závodů v 6 zemích.

Race team pro sezonu 2022/23 má celkem 20 závodníků (11 mužů a 9 žen). Pro Ski Classics jsme vybrali tyto: Z můžu Jiří Pliska, Václav Sedláček, Martin Jakš, Petr Knop, na dopsání na soupisku čeká někdo z tria Adam Matouš, Michal Sedláček a Aleš Bohatý. Z žen je to pak Karolína Grohová, Eva Vrabcová Nývltová, Petra Hynčicová, Anna Marie Hejná a na dopsání čeká někdo z dua Kateřina Janatová a Kateřina Moravcová. Tým může být složen pouze z 10 závodníků a musí obsahovat minimálně 2 ženy, tak zní pravidlo. Na první závody vyrazí tým ve složení: Jiří Pliska, Václav Sedláček, Martin Jakš, Petr Knop, Karolína Grohová, Eva Vrabcová Nývltová a Petra Hynčicová.

Servisní tým je také připraven, došlo k malému vylepšení našeho kamionu Medvěda, dokoupení nových vosků a strukturovačů a také personálnímu vylepšení díky příchodu Vojty Prášila. Servisní tým tedy bude pracovat ve složení: Marek Pazderský, Petr Pilz, Štěpán Sedláček, Vojta Prášil, Radek Meier, Petr Šípoš, Aleš Bohatý, Dalibor Valter, Marek Sedláček, Karel Švábek, Míra Feige, Pavel Churavý, Jiří Tryzna, Jiří Suchánek, Karel Soukal a další. Fotit nás bude tradičně Jiří Bošek.

Děkujeme všem partnerům: eD system, Silvini, Madshus, Skiservis Mára, Swix, Sinop, Energamo, Sponser, Coxa – bikeaction, Bliz, DM Energo, Kousek Piva, Kofola, TP Consulting, Haakon, Flyforsport, U Smutných, Autoservis Flidr a další.