eD system Silvini team se chystá na EDS Skiroll Královka a Energamo Lipnolopet

0
268

Minulý týden proběhlo již čtvrté soustředění EDS (eD system Silvini) teamu v okolí Jablonce nad Nisou v Jizerských horách. Systém speciálních tréninkových kempů máme naplánovaný během celého roku a postupně směřujeme k jasnému cíli – dosáhnout díky tomu lepších výsledků v zimě na závodech Ski Classics. Tentokráte jsme celý kemp zaměřili hlavně na kolečkové lyže a prioritně byl určen pro závodníky race teamu, ke kterým se na jednotlivé tréninky přidávali i ostatní členové.

První trénink byl na pořadu dne ve čtvrtek, kdy se jel 2x výjezd z Jablonce nahoru na Bedřichov a v tom 2x 15 min rychlostně vytrvalostní úseky, vše samozřejmě soupaží. Večer pak následoval oblíbený rozbor techniky a diskuze o tom, jak se ještě zlepšit. Jak vypadl trénink v podání Aleše Bohatého se můžete kouknout na Stravě – Aleš Bohatý.

V pátek byl na programu dopoledne běh s holemi na Bramberk, který jsme zakončili společným obědem s návštěvou vyhlášené cukrárny u Krktečka. Opět můžete kouknout ke Kačce na Stravu – Kačka pátek dopoledne. Odpoledne se pak jelo na společný výlet na kolcích přes Černou Studnici, Zásadu, Tanvald a Josefův Důl, přehradu a Bedřichov, což dalo zhruba 70 km v kopečkách. Tentokráte můžete kouknout na Stravu u Pliziho – Plizi pátek odpoledne. Večer nás pak čekala společná večeře a plánování závodů Ski Classics.

V sobotu byl v plánu velmi těžký okruh v okolí železného Brodu plný kopců a ANP úseků plus nám úplně nepřálo počasí, když většinu dne pršelo a byla zima, takže to byla i zkouška morálu a sjezdařských schopností na mokrém asfaltu. Jak nám to šlo můžete vidět u Knopika na Stravě – Knopik sobota. Odpoledne se šla většina vyklusat okolo přehrady, večer pak na všechny čekalo promítání Káji Grohové o její výpravě na Broad Peak 8.047 m n.m.

Neděle nám přinesla opět deštivé počasí, ale to nás neodradilo od závěrečného dlouhého výjezdu okolo Českého Dubu, kde je velká řada krásných vedlejších silniček pro kolečkové lyže jak dělaných. Kluci nakonec na lyžích i přes lehkou nepřízeň počasí a místy silný protivítr vydrželi přes 5 hodin a najeli téměř 90 km, přičemž nastoupali 1.500 výškových metrů. Inu, až se zima zeptá, tak můžeme říct, že jsme něco dělali. Kudy jsme jeli můžete kouknout k Plizimu na Stravu – Plizi neděle.

Celkem jsme tedy za 4 dny v Jizerkách najezdili okolo 280 km na kolečkových lyžích a naběhali 25 km. Nyní se opět připravuje každý sám a tuto neděli 25. září pojedou naši závodníci MČR na kolečkových lyžích z Jablonce na EDS Skiroll Královku a na začátku října se chystáme na vrchol letní sezóny – Ski Classics Challenger a zároveň MČR při závodu Energamo Lipnolopet na 55 km, který se uskuteční 8.10. na Lipně.

Celá fotogalerie a videa z tréninku: fotogalerie